Küzdelmes meccsen, újabb győzelem az Extraligában

Kategória: Egyéb

A szetteken belül megízzasztott bennünket a Kaposvár.

Az előző két fordulóban vereséggel zártunk az Extraligában, így nem volt kérdés, hogy a Kaposvár ellen javítani szeretnénk az alapszakasz első körét lezáró mérkőzésen.

Kaposvári előnnyel indult a mérkőzés, a vezetést először 6-5-nél tudtuk magunkhoz ragadni. Csak nagyon nehezen tartottuk a vezetésünket a meglepően sok technikai hibánk miatt. Először 15-11-nél sikerült stabilan átvennünk az irányítást, a remek blokkmunka mellett Natasa Savovic és Milka Stijepic pontjai hoztak stabilitást a játékunkba. Hiába kértek időt a vendégek, egyre nőtt a különbség, közel voltunk, de ellenfelünk igen szívósan küzdött. Végül 25-20-nál sikerült pontot tennünk a nyitány végére.

A második játszmát is a vendégek kezdték jobban, 7-4-re vezettek, amikor Dejan Desnica szigorú tekintettel kért időt. Úgy tűnt az edzői intelmek segítenek a lányoknak átlendülni a rosszabb perióduson, bár többször is az egyenlítés szélén táncoltak, ez nem sikerült nekik, sőt újra növelte előnyét a Kaposvár. Csak nagyon nehezen tudtuk ismét négyről kettőre csökkenteni előnyünket, de 16-14-nél már a vendégeknek kellett időt kérniük, most azonban nem volt megállás és egyenlítettünk 16-16-nál. Amilyen nehezen jött össze az egyenlítés, olyan nehezen vettük át a vezetést. A szett eleje óta először vezettünk 21-20-nál és végül nagyszerű szerváinknak és Fáth Kinga remek mezőnymunkájának köszönhetően, ha nehezen is, de megnyertük a játszmát 25-21-re.

Az előző két játszma alapján cseppet sem meglepő, hogy szorosan indult a harmadik felvonás is, igaz most sokkal gyorsabban sikerült magunkhoz ragadni az irányítást. A vendégek 9-5-nél időt kértek, de ez csak arra volt elég, hogy a különbség ne legyen nagyobb 3-4 pontnál a két csapat között. Dicséretesen küzdöttek a vendégek, cseppet sem volt könnyű dolgunk, de végül Tia Jimerson blokkja 25-21-nél lezárta a meccset.

Bár az Extraliga most rövid téli pihenőre „megy”, a harmadik helyről várjuk január végén a folytatást. Dolgunk bőven lesz még idén is, jövő vasárnap a Magyar Kupában a Veszprém ellen játszunk hazai pályán a nyolcaddöntő visszavágóján, majd még karácsony előtt az Újpest ellen a negyeddöntőket is lejátszuk.

Dejan Desnica: Nagyon stresszes mérkőzés volt, a Kaposvár nagyon megizzasztott bennünket. Fontos volt a győzelem, mert két vereség után érkeztünk ehhez a meccshez és vissza kellett szereznünk az önbizalmunkat, arról nem beszélve, hogy mai ellenfelünk közel volt hozzánk a tabellán. Elégedett vagyok az alapszakasz első felében elért harmadik helyünkkel, de nem pihenhetünk. Kemény meccsek várnak ránk a Magyar Kupában.