Egy lépésre vagyunk az Extraliga elődöntőjétől

A küzdelem a negyeddöntő második meccsén, Újpesten sem maradt el, de a győzelmünk sem.

Az első mérkőzéshez képest több változást is eszközölt a kezdőcsapatban Kristian Michailov vezetőedző. Feladóposzton most Courtney Baker kezdett, centerben Nacsa-Pekárik Eszter kapott bizalmat, az ütőknél Milka Stijepic és Jovana Jankovic játszott.

Az első három pontot az UTE szerezte, de ha nem is gyorsan, mi is játékba lendültünk. Bár többször is csak egy pont volt a hazaiak előnye, egyenlítenünk csak 10-10-nél sikerült. Feltűnően sok nyitást rontottunk és támadásban is követtünk el hibákat, így csak nagyon nehezen sikerült átvennünk a vezetést. Hiába volt kétpontos vezetésünk 21-19-nél, a minden labdáért hatalmasat küzdő újpestiek szép támadással és egy blokkal egyenlítettek, jött is az időkérés nálunk. Bár nagyon szoros volt a vége, higgadtabbak maradtunk és végül Milka Stijepic két pontjával megnyertük a nyitó szettet. (I. szett: 23-25)

Bár szorosan kezdődött a második szett is, a vezetés nálunk volt. Sokkal pontosabb volt a játékunk és mezőnyben is jobbak voltunk, így 3-4 pontra hízott a különbség. Nem kellett sok ahhoz, hogy visszajöjjenek az újpestiek, két fogadáshiba és egy elrontott támadás után 9-9 állt a táblán. Csak egy pillanatra akadt meg a gépezet, elsősorban a kitűnő blokkmunkával sikerült meglépnünk öt-hat ponttal. A Balaton nem olyan hullámos szeles időben, mint a játékunk volt ebben a periódusban, megint jöttek ugyanis a figyelmetlenségből elkövetett hibák, és az előnyünk egy pontra olvadt. Nagyot küzdött ellenfelünk, de az is érezhető volt, ha a játékunk koncentrált és pontos, akkor az ellenfél nem igazán találja az ellenszert. Végül a hajrát magabiztosan hoztuk és növeltük előnyünket. (II. szett: 19-25)

A harmadik szett elején is inkább a küzdelem, mintsem a pontos és szép játék dominált, így nem is tudtunk előnybe kerülni sokáig. Ahogy az előző két játszmában, úgy most is az kellett ehhez, hogy ott legyen játékunkban a pontosság és a koncentráció. Ez 8-8 után „költözött” vissza, és ha nem is könnyen, de szép lassan megkezdtük az elszakadást. De a lila-fehérek újra visszakapaszkodtak egy pontra. Ekkor azonban ismét összeállt a blokkunk, az ütőink is hozták a pontokat. Már úgy tűnt simán lezárjuk a meccset, a hazaiak az utolsó pillanatig küzdöttek, szoros végjáték bontakozott ki, amelynek a végére Slavina Koleva tett pontot. (III. szett: 23-25)

Kristian Michailov: Örülök, hogy nyertünk és ez a legfontosabb, 2-0-ra vezetünk. A játék miatt nem vagyok boldog, nem a legjobbunkat mutattuk. Nem volt magas színvonalú a mérkőzés, a szurkolóink pedig nem ezt várják tőlünk. Sok hibával játszottunk, pedig részletesen elemeztük és javítottuk a hibáinkat az első meccs után. Remélem, hogy mindenki motivált lesz a harmadik meccsre, és lezárhatjuk a párharcot, de nagyon kemény meccs lesz az is.

EXTRALIGA, NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ÚJPESTI TE-SZENT BENEDEK RA 0-3 (–23, –19, –23)
Szilágyi utca, 140 néző. V: Mezőffy, Szarka J.
UTE: Hiruela 14, Kilyénfalvi 6, Kindelan 11, Tarin 5, Ambrosio 2, Goodwin 3. Csere: Baksa, Dömsödi (liberók), Sziládi, Boskó, Németh H., Woock, Sztojanovics 1. Edző: Horváth András
BALATONFÜRED: Jankovic 7, Vacsi 5, Herbin-Baker 5, Koleva 7, Nacsa-Pekárik 8, Stijepic 11. Csere: Fáth, Balogh E. (liberók), Dimitric. Edző: Kristian Michailov
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:4, 9:9, 14:12, 15:17, 22:22. 2. játszma: 3:5, 9:9, 9:15, 16:17, 18:21. 3. játszma: 5:6, 8:12, 12:17, 14:21, 19:22

A három győzelemig tartó párharcban 2-0-ra vezetünk, a harmadik meccset szerdán 18 órakor rendezik a Balaton Szabadidő és Konferencia Központban.