Magabiztos győzelemmel tettünk nagy lépést a bronzérem felé

Koncentrált és jó játékkal ismét 3:0-ra nyertünk hazai pályán a Nyíregyháza ellen.

Vacsi Evelin kisebb betegség után újra ott lehetett a keretben, Courtney Herbin-Baker keze viszont nem jött rendbe, így Krakoczki Csenge készült a harmadik bronzmeccsre is. A nyíregyházi összecsapás harmadik játszmájában Jovana Jankovic bokája megsérült, így ő sem lehetett ott ma a pályán, helyette akadémiánk 2006-os születésű játékosát, Schneider Vanessát hívta be a keretbe Kristian Michailov vezetőedző.

A találkozó egy perces gyászszünettel kezdődött a csütörtöki belgrádi iskolai lövöldözés áldozatainak emlékére.

Gyorsan előnybe kerültünk a mérkőzés elején, a betegségéből felépült Vacsi Evelin szép blokkjával és támadásával már két ponttal vezettünk. Bár lehetőségünk lett volna megnyugtató előnybe kerülni, elég volt néhány apró figyelmetlenség és hétnél egyenlített a Nyíregyháza. Átmenetinek bizonyult a megingásunk, ráadásul a vendégek is hibáztak, így gyorsan visszaállt a két-hárompontos előnyünk. Az első hazai meccshez hasonlóan izgalmas labdamenetekkel tarkított, nagy küzdelem folyt minden pontért, stabilabb játékunknak köszönhetően mi örülhettünk többször a megszerzett pontnak. A nyírségiek 17–12-nél időkéréssel próbálták megakasztani a lendületünket, de ez nem sikerült. Egyre magabiztosabban játszottunk, blokkban és támadásban is egyértelmű fölényt alakítottunk ki. Nem igazán találta játékunknak ellenszerét a túloldal, így gyorsan lezártuk az első játszmát. (I. szett: 25–17)

A jó játékot és a lendületet is sikerült átmentenünk a folytatásra. A második játszma elején rögtön előnybe kerültünk és egy pillanatra sem engedtük ki a kezünkből a kezdeményezést. Nem akadt olyan játékos a csapatban, aki ne tett volna hozzá valamit ahhoz, hogy megnyugtató előnybe kerüljünk. A nyíregyháziak előbb 12–6-nál kértek időt, majd mivel ez nem hozott változást, 15–8-nál ismét. Zsinórban három pontot szereztek, így Kristian Michailov is időt kért, és mivel tovább fogyott az előnyünk, 21–19-nél ismét magához rendelte a lányokat. A hajrá ismét nagy csatát hozott, nálunk Slavina Koleva parádézott: a kiemelkedő teljesítmény kellett is, mert minden pontunkra ponttal válaszoltak a túloldalról. Egészen a legvégéig e szerint zajlott a mérkőzés, akkor viszont két pontot is szereztünk egymás után és így növeltük az előnyünket. (II. szett: 25–21)

Hol itt, hol ott alakult ki egy-kétpontos előny a harmadik szett elején. Sokkal összeszedettebben játszottak a nyírségiek, mint az előzőekben. Vacsi Evelin két pontja és Diaris Pérez Ramos egy pontja után először alakult ki hárompontos különbség a játszmában, jött is a vendégek időkérése. Bár sikerült eggyel megtoldanunk az előnyünket, összekapta magát a Nyíregyháza és gyorsan visszakapaszkodott egy pontra, így 15–14-nél már nekünk kellett időt kérni. Ismét óriási küzdelem bontakozott ki, de az előny végig nálunk maradt, a végjátékban pedig nem hibáztunk, így megnyertük ezt a nagyon fontos mérkőzést. (III. szett: 25–21)

Kristian Michailov: Nagyon boldog vagyok, gratulálok a csapatnak. Ma nagyon jó röplabdát játszottunk, egészen más arcunkat mutattuk, mint az előző mérkőzésen. A lányok az egész meccsen precízen betartották a taktikát, végig nagyon koncentráltan játszottak a jól küzdő Nyíregyháza ellen. Ma nem sok csapat tudott volna megállítani bennünket.

Szent Benedek RA – FATUM-Nyíregyháza 3-0 (17, 21, 21)
Balatonfüred, 350 néző, vezette: Halász, Bátkai-Katona
Szent Benedek: Nacsa-Pekárik 5, Michalewicz 2, Pérez Ramos 13, Koleva 12, Boshnakova 11, Vacsi 11 Csere: Fáth, Balogh (liberók) vezetőedző: Kristian Michailov
FATUM-Nyíregyháza: Cicic 1, Cepni 6, Jurdza 6, Lászlop 7, Belova 6, Leban 14 Csere: Tóth F. (liberó), Valentová 1, Ramdin, Kovács-Francesco 2 vezetőedző: Tomás Varga