Megtörni nem, csak megnehezíteni tudtuk ellenfelünk játékát!

3:0 arányban aratott győzelmet az UTE csapata párharcunk második mérkőzésén.

A mérkőzés első pontja máris Diaris Pérez ász nyitásából érkezett. Ezután az Újpest került előnybe(8:4), de 12:12-vel sikerült egyenlítenünk. Megkezdődött az izgalmas fej fej melletti küzdelem. 18:16-nál átvettük a vezetést, ekkor a vendégek mestere időkéréssel igyekezett megtörni a játékunkat, ám erre mi még egy ponttal válaszoltunk. A lila-fehér együttes 22:22-nél beért minket, ekkor Varga Tomas vezetőedzőnk szólította magához csapatát. Az UTE ezután átvette a vezetést, és bár egyszer még sikerült egalizálnunk(23:23), egy izgalmas végjátékot produkálva az Újpest csapata húzhatta be az első szettet. (25:23)

A második szett is füredi pontokkal indult, majd ismét egy nagyon szoros játék következett. Ezután a vendégek kissé elléptek, 10:6-os előnyüknél mesterünk időt is kért, a jótanácsokat pedig sikerült is zsinórban három pontra váltani.(10:9) Csapatunk ígéretéhez híven valóban teljesen más arcát mutatta, mint az előző összecsapáson. Egyenlített(11:11), majd lendületes és koncentrált játékot mutatva, egészen a szett közepéig szívósan tartotta a lépést az UTE csapatával. (15:14) Ellenfelünk 18:14-nél tudott jelentősebb előnyre szert tenni, amit már nem tudtunk behozni. 25:18-ra az UTE nyerte a második játszmát.

Az önbizalmat adó első pontot a harmadik játékrészben is mi könyvelhettük el, és bár az UTE mindig egy lépéssel előttünk járt, lendületünk nem hagyott alább. Sokáig sikeresen fogtuk ellenfelünket.(10:9) 13:9-es Újpest előnynél vezetőedzőnk időt kért, ami után Cestero Cruz egyből pontot ütött, de örömünk nem tartott sokáig, mert ellenfelünk pontokra váltotta hibáinkat.(16:10) Erre Varga Tomas egy újabb időkéréssel reagált. A füredi pontok Cestero Cruztól és Pérez Ramostól meg is érkeztek, igyekeztünk felzárkózni(20:18), de behozni már nem tudtuk ellenfelünk előnyét. Az Újpest 25:20 arányban nyerte a szettet, és ezzel a mérkőzést.

Varga Tomas vezetőedző: Most egy méltó ellenfele voltunk az Újpestnek! Mindent megpróbáltunk. Jól összeállítottuk a taktikát, amit sikerült is betartani. Ott rontottuk el, hogy mindig 3-4 hibasorozatot produkáltunk, és rengeteg energiába került mire visszanyertük az elvesztett pontokat. Ennek ellenére nem hajtottuk le a fejünket, végig harcoltunk, aminek örülök!

A három nyert mérkőzésik tartó párharc következő fordulója március 23-án, szombaton 19 órától lesz Budapesten, az UTE Röplabda Csarnokban!

SZBRA-UTE (0:3)