Mindössze szettgyőzelemig jutottunk ma!

A lila-fehérekkel folytatott mérkőzéssorozatunknak vége. A 7. helyért küzdhetünk tovább az Extraligában!

Határozottan indultunk, ellenfelünk 6:6-tal egyenlített. Ezután fej fej mellett teljesített a két csapat, majd 3 ponttal elléptünk, ide azonban még felkapaszkodott az UTE és átvette a vezetést. 18:15- nél már náluk volt a 3 pontos előny, amit mi viszont nem tudtunk behozni. (25:19)

A második játszma eleje nem mutatott nagy különbségeket. Sokáig szoros volt a játék. Hosszú, látványos labdameneteket is láthatott a szurkolótábor. Ellenfelünk a szett közepén tudott csak több ponttal elhúzni(15:12), de még ezt is behoztuk(17:17), sőt két ponttal meg is léptünk(21:19). Az Újpest azonban ekkor felszívta magát, és kíméletlen pontgyűjtésbe kezdett, majd megnyerte a szettet. (25:21)

A kezdeti lendületünkkel a harmadik szettben sem volt gond. A játszma közepére 3 pontos előnyt építtetünk ki.(15:12)Az UTE egyenlített (17:17), de ismét előnybe tudtunk kerülni, amihez a lila-fehérek agresszív játékuk ellenére sem tudtak felzárkózni! Pérez Ramos elképesztő támadássorozata és Berkó ász nyitása után Wojcik  ütötte le a szettgyőzelemért járó pontot. (25:23).

Az UTE már a negyedik szett elején világossá tette, hogy nem akar ötödiket. (7:0) Az előző győztes játszmában elfáradtunk, és ezt az eredményjelző is pontosan mutatta.(20:10)Innen már nem tudtunk felkapaszkodni, az Újpest nyerte a szettet és ezzel a mérkőzést is!(25:14)

Ezzel a lila-fehérekkel folytatott mérkőzéssorozatunknak vége. A 7. helyért küzdhetünk tovább az Extraligában!

Varga Tomas vezetőedző: Gratulálunk ellenfelünknek, a három mérkőzésen mutatott játék alapján megérdemelten diadalmaskodtak! Találhatnánk több pozitívumot is a mai játékunkban, de az eredményen ez nem változtat. Mindent meg kell tennünk azért, hogy az utolsó sorozatban eredményesek legyünk!

UTE-SZBRA (3:1)