Jövőre is Extraligában a Szent Benedek!

Az Újpest ellen játszunk az ötödik helyért.

Az előző két meccshez képest érezhetően feszültebb volt a csapat a bemelegítés alatt és ez a feszültség a meccs első perceiben is érezhető volt. Nem meglepő, hogy így kezdtünk, az újabb sikerünk biztos bennmaradást jelentett az Extraligában.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok a nyitó szettben, majd az MTK szerzett először nagyobb előnyt. Bár a 3 pontos előnyüket kétszer is sikerült eltüntetnünk, a vezetést csak 13-12-nél vettük át. Szorosan alakult a játszma, de az irányítást már nem adtuk ki a kezünkből, végül nagy küzdelemben sikerült megszereznünk a vezetést. (22-25)

A második játszma is hasonlóan szorosan, és MTK előnnyel indult, de most gyorsabban jött a fordítás. 8-8-nál egyenlítettünk, majd állva hagytuk ellenfelünket. Ennek a szakasznak végén csak az volt a kérdés, hogy milyen különbséggel növeljük előnyünket. (15-25)

Formalitásnak tűnhetett a folytatás, de az MTK egy pillanatig nem adta fel a küzdelmet. Szívósan küzdöttek a harmadik szett közepéig, ott azonban ismét nagyon jó periódusba kerültünk és fokozatosan növelve előnyünket megnyertük a mérkőzést, egyszersmind az MTK elleni párharcot. (18-25)

Egy remek erőkből álló és nagyon nagyot küzdő MTK ellen sikerült bebiztosítanunk a jövő évi Extraligás tagságunkat. Jön az újabb kihívás, a Újpest ellen az ötödik helyért játszunk a szezon utolsó mérkőzésein.

Leiszt Máté: – Sajnáljuk, hogy nem úgy alakult ez a párharc, ahogy elterveztük. Gratulálok a Balatonfürednek! Nekünk innentől kezdve az a dolgunk, hogy az alapszakasz során mutatott játékunkhoz visszatérjünk.

Kormos Mihály: Nagyon szépen felkészültünk, az elmúlt 6 hétben nagyon sokat edzettünk. Nagyon sok olyan szituációt gyakoroltunk, amiről tudtuk, hogy az MTK ellen alkalmaznunk kell majd. Hetek óta erre a párharcra készültünk. Ült is minden amit gyakoroltunk, nagyon sokat javultunk nyitásban és fogadásban védekezésben, kiemelt labdák támadásában. Büszkék vagyunk arra, hogy az ötödik helyért játszhatunk. Egy nagyon jó csapat ellen sikerült kiharcolnunk a továbbjutást.

MTK Budapest – Szent Benedek RA 0:3 (–22, –15, –18)
Budaörs. V: Kiss Z., Selega.
MTK: Durst 1, Szerencsés-Miklai 11, Papp 8, Vezsenyi 16, Godó 6, Kilyénfalvi 3. Csere: Szalai (liberó), Lesi, Berkó L., Dani. Vezetőedző: Leiszt Máté.
SZBRA: Baker 7, Sevarika 15, Szerényi 4, Váldez 14, M. Skorics 7, Vacsi 10. Csere: Fáth (liberó), Baksa (liberó), Araczki. Vezetőedző: Kormos Mihály.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Szent Benedek javára.