A szezon legjobb játékával másodszor is nyertünk az MTK ellen

Egy lépésre vagyunk a biztos bennmaradástól.

Az MTK elleni szombati győzelmünkkel elvettük ellenfelünktől a pályaelőnyt, ennek megtartásához azonban a második meccsen is nyernünk kellett. A 3:1-re megnyert első meccsen kisebb sérülés miatt nem volt ott a csapatban Kory White, de szerdán már ott melegített társaival és már teljes értékű edzésmunkát tud végezni.

A meccs álomszerűen kezdődött. Remekül szerváltunk és nyitásfogadásunk is rendkívül stabil volt, ami meghatározta a támadások minőségét is. Az első játszmában szinte tökéletes teljesítményt nyújtottunk, az MTK ezzel nem is tudott mit kezdeni. Ellenállhatatlan volt a játékunk és ezzel meglepően nagy különbséggel szereztünk előnyt. (25-6)

A második szettben ugyan a vendégek szereztek vezetést, de 3-3-nál utolértük és állva hagytuk őket. Játékunk stabilitása először 11-6-nál ingott meg, kissé forrófejűen kezdtek el játszani a lányok, amit Kormos Mihály egy időkéréssel orvosolt. Magabiztosan röplabdázva ezt a játszmát is megnyertük. (25-16)

A harmadik etap előtt már érezhető volt, hogy ezt a meccset csak mi veszíthetjük már el. Bár szorosan indult a szett, de ismét gyorsan sikerült nagyobb előnyt építenünk. Egy újabb apró megingást 15-11-nél időkéréssel rendezett vezetőedzőnk és onnan már nem volt megállás. Alig több mint 1 óra alatt, az Extraligában tőlünk még nem látott magabiztossággal nyertük meg a mérkőzést. (25-14)

Kormos Mihály a meccs után azt mondta, hogy jó volt edzőnek lenni ezen a mérkőzésen, akkor ezt egészítsük ki annyival: jó volt szurkolónak lenni ezen a meccsen!

Folytatás szombaton 19 órától idegenben.

Kormos Mihály: – Nagyon szépen és jól játszottunk. Meghatározó volt a mérkőzésen, hogy a nyitásunk és a nyitásfogadásunk rendkívül stabil volt. Ez egyértelműen meghatározta a játékunkat, mert ki tudtuk venni a centerjátékot a másik oldalról. Két szakasz volt a mérkőzésen, amikor elvesztettük a türelmünket és fegyelmezetlenek voltunk, de összességében tartottuk azt, amit megbeszéltünk. Öröm volt edzőnek lenni ezen a mérkőzésen. A neheze azonban most jön, a harmadik meccs 2-0-nál mindig a legnehezebb.
Leiszt Máté: – Nagyon szerettünk volna egyenlíteni a párharcban, de már a mérkőzés legelején hibát hibára halmoztunk, görcsösen játszottunk. Emiatt nagyon lefagytak a lányok, és a játékunk semmilyen eleme nem működött.

Női Extraliga 5-8. helyért, 2. mérkőzés:
Szent Benedek Röplabda Akadémia – MTK Budapest 3:0 (6, 16, 14)
Balatonfüred. V: Árpás, Soltész.
Szent Benedek Röplabda Akadémia: Baker 5, Sevarika 11, Szerényi 8, Váldez 14, M. Skorics 11, Vacsi 8. Csere: Fáth (liberó). Vezetőedző: Kormos Mihály.
MTK: Szerencsés-Miklai 3, Papp 3, Vezsenyi 6, Godó 4, Kilyénfalvi 3, Durst 1. Csere: Szalai (liberó), Lesi 3, Berkó L., Borsos 1. Vezetőedző: Leiszt Máté.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2–0 a Szent Benedek javára.

A mérkőzés képei

Szent Benedek Röplabda Akadémia – MTK Budapest 3:0 (6, 16, 14), Extraliga helyosztó, 2. mérkőzés, 2021.03.24