Egy nagy lépés a célunk felé

Remek játékkal sikerült nyernünk az MTK ellen idegenben a rájátszás második körének első mérkőzésén.

Nem volt teljes a keretünk, az utóbbi meccseinken remekül játszó Kory White nem lehetett ott a csapatban. Kanadai légiósunkat az egyik edzésen fejen találta egy labda és az orvosi vizsgálat után, a komolyabb bajt megelőzendő a pihentetése mellett döntött a szakmai stáb.

Az MTK kezdte jobban a mérkőzést, 9-7-ig maguknál tartották az előnyt, akkor viszont egy remek ritmusváltással sorozatban 5 pontot szereztünk és magunkhoz ragadtuk az irányítást. A szett vége akár sima is lehetett volna, de a hazaiak kihasználva néhány megingásunkat, felzárkóztak 1 pontra, azonban 22-23 után le tudtuk zárni a szettet. (22-25)

A második játszmában is az MTK kezdett jobban, már 15-11-re is vezettek, amikor sikerült megtalálnunk a ritmust. A legjobbkor egyenlítettünk és szoros lett a hajrá. Mezőnymunkánk elsőrangú volt, izgalmas labdameneteket játszottunk. A végét fejben mi bírtuk jobban és a második szett is a miénk lett. (24-26)

A folyamatos magas koncentráció érezhetően sokat kivett a lányokból. A harmadik szettben fontos pillanatokban csúszott hiba a játékunkba, ellenfelünk ezt ki is használta és végig irányítva szépített. (25-22)

A negyedik játszmában 4-4-ig haladtak fej-fej mellett a csapatok, majd egy egészen remek periódusba kerültünk. A játék minden elemében ellenfelünk fölé kerekedtünk és 20-11-es vezetésünknél már-már a győzelmet is a kezünkben tudtuk. Talán a lányok is egy kicsit korán hitték el a sikert és az MTK ezt kihasználva felzárkózott, de ez csak az eredmény kozmetikázásra volt elég. (20-25)

Az MTK pályaelőnyét ezzel a győzelemmel elvettük, szerdán 16 órától hazai pályán pedig újabb lépést tehetünk a párharc megnyerése felé.

Leiszt Máté: – Körülbelül egy szezonra elegendő hibát vétettünk a mai mérkőzésen, nagyon gyenge produkciót nyújtottunk. Egészen más hozzáállásra lesz szükség a szerdai meccsen.
Kormos Mihály: – Az öltözőben a meccs előtt azt beszéltük a lányokkal, hogy mindegy hogyan, csak nyerjünk. Nem számít az eredmény, a győzelem a lényeg, azt számolják, hogy ki tud háromszor nyerni a párharcban. Sokszor sok hibával, küzdelmesen, nagyon sok energiát beletéve egy-egy labdamenetbe sikerült nyernünk. Nálunk a vezetés, hazai pályán egy kicsivel szeretnénk fegyelmezettebben játszani. Most a mérkőzés felében ez sikerült, de a második felében nagyon nem. Ezen változtatnunk kell a folytatásra.

Női Extraliga, rájátszás 5-8. helyért, 1. mérkőzés
MTK Budapest-Szent Benedek RA 1:3 (-22, -24, 22, -20)

Budaörs, zárt kapuk mögött V: Horváth M, Sík.
MTK: Godó 7, Kilyénfalvi 9, Durst 2, Szerencsés-Miklai 15, Papp 11, Vezsenyi 21. Csere: Szalai (liberó), Lesi 1, Berkó L. 2. Vezetőedző: Leiszt Máté.
SZBRA: Herbin-Baker 6, Sevarika 12, Szerényi 4, Váldez 20, M. Skoric 17, Vacsi 10. Csere: Fáth (liberó), Bleicher N., Araczki. Vezetőedző: Kormos Mihály.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 1–0 a Szent Benedek javára.

A mérkőzésen készült fényképeket itt lehet megnézni:

MTK-SZENT BENEDEK RÖPLABDA AKADÉMIA, EXTRALIGA, RÁJÁTSZÁS 5-8. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS (2021.03.21.)