Nem sikerült megvalósítani a tervünket

A DVTK ellen csak egy szettet sikerült nyernünk.

Az UTE elleni elvesztett mérkőzés után azzal a céllal utaztunk Miskolcra, hogy megszerezzük idei első győzelmünket. Ha csak a tabellát és a kettőnk őszi hazai mérkőzését nézzük, erre reális esély mutatkozott. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy a borsodiak a téli szünetben két légióssal erősítették meg keretüket.

Több játékosunk is kisebb-nagyobb sérüléssel bajlódik, ezért ezt figyelembe véve kellett kijelölni a kezdőcsapatot. Az első szettben gyorsan előnyt szerzett a hazai csapat, bár 16-15-nél sikerült az egyenlítés közelébe jutnunk, a lehetőséggel nem tudtunk élni, a DVTK pedig megrázta magát és nyerte az első játszmát. (25-18)

Szorosan indult a második szett, lényegesen koncentráltabbá vált a játékunk. A szett közepén, 13-13-nál feladót cseréltünk (Courtney Baker helyett jött Dubravka Vukoja), ami nagyot lendített a játékunkon. Magabiztos előnnyel jutottunk el 23 pontig, de nem sikerült befejezni a szettet. A DVTK felzárkózott, de hatalmas csatában végül egyenlítettünk. (28-30)

A szoros szettgyőzelem adta lelki fölényünket nem sikerült a „pályára vinnünk” a folytatásban. Bár az első szetthez képest szorosabb volt a küzdelem, a végjátékban egyértelműen stabilabbak voltak a miskolciak, és újból náluk volt az előny. (25-22)

Szorosan indult a negyedik játszma is, de a hazaiak ritmust váltottak. Ahogy az egész mérkőzésen, úgy most sem volt olyan vezéregyéniségünk, aki biztos kézzel értékesíti az adódó lehetőséget és kihúzza a gödörből a társakat. Bár a szett végén sikerült visszajönnünk a meccsbe, de ez csak arra volt elég, hogy szorossá tegyük a záró etapot. (25-22)

Nem így terveztük ezt a hetet, de fiatal csapatunknak lelkileg is erősödniük kell ahhoz, hogy az olyan meccseket meg tudjuk nyerni, ahol esélyesként lépünk pályára.

Milodanovic Andrea: Az UTE meccshez hasonlóan katasztrófális volt a nyitásfogadásunk. Ameddig az edzésmunkánkat nem tudjuk átvinni a pályára, addig a feladóink „maratonit” futnak a pályán. Gratulálok a Diósgyőrnek, nagyon jól igazoltak. Remekül felkészültek belőlünk, nekünk azonban semmilyen információnk nem volt róluk. Több játékosom is kisebb-nagyobb sérüléssel bajlódik. Nem érzem reálisnak ezt az eredményt, mert ismerem a csapatomat, és többre vagyunk képesek.