Szoros első szett után veszítettünk

Kategória: Felnőtt

Többször sikerült megszorongatnunk a Békéscsabát!

Lendületesen kezdtük a játékot, de ellenfelünk is élénken indult, 7:3-as csabai vezetésnél Kristian Michailov kikérte első idejét. 10:5-ös állásról Szerényi pontjának és Wojcik sorozatos támadásainak köszönhetően szépen felzárkóztunk.(11:10) A Békéscsaba sem aludt azonban el, gyorsan ellépett. 17:11-es előnyüknél vezetőedzőnk ismét időt kért, ezután hatékony és koncentrált játékkal ismét közelebb kerültünk ellenfelünkhöz. 20:19-nél már csak egyetlen pont különbség volt a két csapat között, ezt a különbséget pedig gyorsan le is dolgoztuk, egy pillanatra pedig a vezetést is átvettük.(23:22) Szoros és izgalmas végjáték következett(24:24,25:25), még egyszer előnybe kerültünk (26:25), ám a Békéscsaba végül 28:26-tal vitte a játszmát.

A második szettben a Békéscsaba már az elején markánsabb előnyt épített ki.(11:2) Hátrányunkat később sem tudtuk ledolgozni. Ellenfelünk már 10 ponttal vezetett(22:12), ezt az előnyt pedig csak növelte, végül 25:14 arányú eredménnyel nyerte a játékrészt.

Szerényi ászával indult a harmadik szett, ez a kis sikerélmény pedig megadta a kezdeti lendületet csapatunknak a pontszerzéshez(4:1). Hátrányát azonban gyorsan ledolgozta a Békéscsaba. Ezután sokáig fej-fej mellett teljesítettek a csapatok(8:8,10:10,12:12)hol az egyik, hol a másik együttes került előnybe egy-egy ponttal. Kétpontos  fórunknál(15:13)ellenfelünk mestere kért időt, ami után be is gyűjtött néhány pontot a csabai csapat, és átvette a vezetést.(18:17)Egy pillanatra sem engedtük el a mérkőzést, de fordítanunk nem sikerült. A Békéscsaba együttese megnyerte a játszmát és a mérkőzést! (25:20)

Kristian Michailov vezetőedző: Más arcunkat mutattuk, és más felállásban is játszottunk, mint a korábbi mérkőzéseken, de láthatóan ez nem volt elég. Dolgozunk tovább és készülünk a rájátszásra!

Azok az extraligás csapattagok, akik a Szent Benedek Középiskola tanulói, ezen a hétvégén Nyíregyházán, a Diákolimpia Országos Döntőjén versenyeztek, ahol aranyérmesek lettek! Emiatt a Békéscsabai elleni meccsen újabb három akadémista került a keretbe, Vajai Anna(feladó),Szabó Krisztina(center) és Mária Kata(liberó)

Swietelsky-Békéscsaba:SZBRA (3:0)