Újabb bravúros szettrablásunk után jutott csak tovább a Békéscsaba

A papírforma igazolódott a negyeddöntőben, de a vártnál sokkal keményebb küzdelem volt mindhárom mérkőzésen.

Álmoskásan kezdtük a mérkőzést, így a hazaiak gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést, de egy időkéréssel sikerült rendezni a sorainkat. Átmeneti volt a lendületünk, mert a BRSE ismét megrázta magát és magabiztosan nyerte a nyitószettet. (25-15)

A második játszma már sokkal kiegyenlítettebb játékot hozott. Javult a nyitásfogadásunk, Fáth Kinga remekelt liberóban és támadásaink sokkal precízebbek voltak. Izgalmas volt a hajrá, aminek a szoros végjátékában most sikerült a legjobb megoldásokat megtalálnunk és így újabb szettet raboltunk a Békéscsabától. (25-27)

Sokkal összeszedettebb lett a hazaiak játéka a harmadik játszmában. Rögtön nagyobb előnyt építettek, és bár a szett közepén sikerült felzárkóznunk, de erőnkből ennyire tellett. A BRSE ismét a magabiztos arcát mutatva hozta ezt a szakaszt. (25-17)

A negyedik szettben 7-7-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, akkor Barbora Kosekova ment nyitni. Remek szerváival nem tudtunk mit kezdeni, a Békéscsaba zsinórban szerzett 9 pontot és ezzel eldöntötte a mérkőzést és a továbbjutást. (25-11)

Fotó: BRSE FACEBOOK

A lányok minden dicséretet megérdemelnek a negyeddöntőben mutatott teljesítményükért, azzal, hogy idegenben és otthon is egy-egy szettet elcsíptek a bajnoki cím egyik esélyesétől, lendületet adhat a folytatásra. Csapatunk a folytatásban az 5-8. helyért játszik majd a bajnokságban-hogy ki lesz az ellenfelünk, az leghamarabb vasárnap válik biztossá, a Kaposvár-MTK negyeddöntő után.

Tóth Gábor: – A viszonylag sima első szett után megnyugodtunk és a második játszma végéig sorozatosan rossz döntéseket hoztunk, ami a játszma elvesztéséhez vezetett. Mindez rányomta a bélyegét a harmadik etapra is, ahol gyorsan rendeznünk kellett a sorainkat. Jelen pillanatban az a legfontosabb, hogy bejutottunk az elődöntőbe és magunk mögött hagytuk az apró sérülésekkel teli időszakot. A két fiatal centeremnek gratulálok, hiszen téthelyzetben bizonyították, hogy lehet rájuk számítani. Sok sikert kívánok a füredieknek a folytatásban.
Kormos Mihály: – Nagyon gyengén kezdtük a meccs elejét, de szépen visszajöttünk a szettben. Ezt tovább tudtuk vinni a második szettre, ahol nagyon büszke voltam a lányokra, mert szépen harcoltak és küzdöttek és egy nagyon jó játékot tettünk oda. Egyik oldalról sajnos még itt tartunk, másik oldalról viszont egyáltalán nem sajnos, mivel a bajnoki cím egyik esélyese ellen tudtunk két szettet nyerni. Ezzel a céljainkat nagyjából el is értük. Még vannak hiányosságaink kondícióban, hogy a hosszabb meccseket végig tudjuk koncentrálni és meg tudjuk nyerni a későbbiekben.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Békéscsaba javára.

Swietelsky-BRSE – Szent Benedek RA 3:1 (15, –25, 18, 11)
Békéscsaba, zárt kapuk mögött, V: Szarka, Soltész.
BRSE: Kosekova 3, Konstantinou 13, Vander Weide 26, Drpa 21, Szűcs 7, Szatmári 7. Csere: Molcsányi (liberó), Cicic, Zhidkova 2 Vezetőedző: Tóth Gábor.
SZBRA: Herbin-Baker 3, White 17, N. Skoric 6, Szerényi 4, Vacsi, M. Skoric 9. Csere: Fáth (liberó), Araczki 2, Vukoja, Dimitric, Sevarika 4 Vezetőedző: Kormos Mihály.

A Békéscsaba 3-0-ás összesítéssel jutott a bajnokság elődöntőjébe.