A szezon eddigi legnagyobb bravúrja

Újabb nagyszerű sikerrel vettük el az Újpest pályaelőnyét az 5. helyért folyó rájátszás első meccsén.

Ahogy az előző körben az MTK ellen, úgy most is egy sérülés okozott fejtörést szakmai stábunknak, Marija Skoric csak a lelátón szurkolhatott a társaknak.

Szorosan indult a találkozó, de sikerült folyamatosan magunknál tartani a vezetést. A 2-3 pontos előnyünket a hazaiaknak többször is sikerült eltüntetniük, ami nagyban köszönhető volt, hogy sok technikai hibát vétettünk-bár ebből a másik oldalon is akadt szép számmal. A szett hajrájában a vezetést kétszer is átvette az UTE, sőt 25-24-nél a játszmáért szerválhattak, azonban Váldez egy támadása és ász nyitása, illetve közte egy nagyszerű Baker blokk a mi javunkra döntött. (25-27)

A folytatás még szorosabb volt. A hibák mindkét oldalon megmaradtak-a nyitásfogadásunk bizonytalan volt, ezzel a támadási lehetőségeink szűkebbek voltak, így hiába hibáztak a túloldalon, komolyabb előnyt nem sikerült szereznünk. Itt is, ott is lehetőség volt szett végén a vezetés megszerzésére, azonban a végén ismét mi koncentráltunk jobban és növeltük előnyünket. (25-27)

A két szoros játszma érezhetően sokat kivett a lányoktól fejben, ami a harmadik szett minden pillanatában érződött. Alapdolgokban hibáztak, semmi nem akart sikerülni. Kormos Mihály látva ezt kisebb pihenőt adott a kezdőknek és cserékre bízta a szettet. Ők ugyan derekasan küzdöttek, de nem tudták megállítani a lendületbe jött Újpestet. (25-10)

A negyedik játszmára ismét a kezdőcsapat készült és érezhetően jót tett a pihenő a lányoknak. Igaz az UTE meglépett 3-0-ra, de az előnyük gyorsan elillant, és magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. Fokozatosan növeltük az vezetésünket, kevesebb hiba volt a játékunkban, így a szett közepére egyre biztosabb volt a vezetésünk. Bár a hazaiak a végén is szorongattak, sikerült lezárnunk a meccset. (21-25)

Ezzel a győzelemmel, a szezon legnagyobb bravúrját elérve elvettük az Újpest pályaelőnyét. A február elején történt edzőváltás után ez volt Kormos Mihály nyolcadik mérkőzése felnőttek vezetőedzőjeként, a mérleg egészen lenyűgöző: 5 győzelem mellett csupán a bajnoki döntős Békéscsaba elleni 3 vereség szerepel az eredmények között.

Folytatás pénteken 16 órától Balatonfüreden.

Horváth András: – A mai mérkőzésnek nem sikerült megtalálnunk a ritmusát, úgyhogy az a legfontosabb, hogy pénteken erre ráleljünk, illetve, a nyitásainkat agresszívvá kell tennünk, mert az ma egy kicsit puha volt és pontatlanok voltunk.
Kormos Mihály: – Nagyon küzdelmes mérkőzés volt, Marija Szkorics megsérült, így át kellett alakítanunk a csapatot, ami még csak hellyel közzel működött, döcögött a játékunk. Rengeteg nyitás és nyitásfogadás rontásunk volt, megbeszélt taktikai dolgokat néha elfelejtettük, akadtak kommunikációs problémák is. A legrosszabb azt volt látni, hogy 10-15 könnyű labdát nem tudtunk bejátszani. Ezzel együtt küzdelmesen nyerni tudtunk, ami egy óriási dolog, mert az Újpest nagyon jó csapat, aki top csapatokkal volt versenyben és kevésen múlt, hogy nem az elődöntőbe kerültek. Így ez egy nagyon szép győzelem volt.