NB I: SZBBRA – Budörsi DSE 3-0 (-16, -24, -25)

Kategória: Egyesület, Felnőtt, Galéria
A hosszú hétvégét ismét egy rangadóval zárta felnőtt csapatunk, hiszen vasárnap a budaörsiek látogattak el hozzánk. A két csapat hasonló játékerőt képvisel, így izgalmas meccsre lehetett számítani. Ráadásul a mérkőzést megelőzően a Budaörsi DSE a bajnoki tabellán megelőzte a balatonfüredieket.
Milodanovic Andrea tanítványai jó hangulatban és bátran kezdték a mérkőzést, sok remek nyitással hamar előnyre tettek szert, ami nagy arányú szettgyőzelmet hozott. A 2. és 3. szett azonban sokkal izgalmasabbra sikeredett, hiszen mindkét játékrész végén szoros eredmény alakult ki. Végül mindkettőből győztesen jöttek ki a lányok, így alakult ki a 3-0 arányú végeredmény, így a 6. forduló után a Szent Benedek-Balatonfüred csapata áll a 3. helyen a tabellán.
SZBBRA – Budaörsi DSE 3:0 (16, 24, 25)
V: Mezei, Bátkai-Katona.

SZBBRA: Sours, N. Skoric, Jezerniczki, Yslany Kelly, M. Skoric, Vasvári E. Csere: Fáth (liberó), Vasvári Zs., Dordzsceren

Vezetőedző: Andrea Milodanovic

Másodedző: Szalay Andrea

Masszőr: Denkinger Roberta

BUDAÖRSi DSE: Balabás, Radomszki, Kilyénfalvi, Juraszik, Tóth E., Ostorházi . Csere: Maurer, Hernády (liberók), Molnár A., Földi.

Vezetőedző: Fekete Krisztina.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:3, 16:7, 21:9. II. játszma: 6:8, 15:16, 20:21. III. játszma: 8:5, 14:16, 19:21.

Milodanovic Andrea így nyilatkozott a mérkőzést követően: ” Nagyon fontos 3 pontot szereztünk ma egy nagyon jó meccsen. Tartottunk ettől a mérkőzéstől, mert a Budaörs igen veszélyes csapat, soha nem lehet tudni, hogy hogy fognak játszani. Sokat videóztunk, elemeztük őket, felkészültünk. Amellett, hogy nagyon fontos győzelmet arattunk, ki szeretném emelni, hogy újra tudtunk 20 pont felett koncentrálva játszani, téthelyzetben pontot/pontokat szerezni. Erre büszke vagyok, szóval a lányok megérdemlik a szabadnapot! A jövő héten megyünk a TFSE csapatához, hogy újabb 3 pontot szerezzünk!”

Fekete Krisztina, a vendégek vezetőedzője is értékelt: “Nagyon rosszul kezdtünk az 1. szettben, szerintem egy kicsit megijedtünk az ellenféltől. A 2. szettet nagyon sajnálom, csakúgy, mint a harmadikat, mert a végjátékban nem tudtunk úgy összpontosítani, ahogy kellett volna.”

Gratulálunk a csapatnak! További sikereket kívánunk nekik a bajnokságban és a Magyar Kupában is!