Bravúros győzelem az első bajnokinkon

Végletekig kiélezett küzdelemben idegnben nyertünk a Vasas-Óbuda ellen.

Nem mi voltunk a mérkőzés esélyesei, azonban a felkészülési meccseken mutatott játékunk óvatos bizakodásra adott okot az első bajnokink előtt. Az, hogy nem volt oktalan, az első szettben bizonyítottuk is. Gyakorlatilag állva hagytuk a Vasast, a játék minden elemében remek produkciót mutatva megnyertük a játszmát.  (17-25)

A hátrányba kerülő hazaiak érezhetően magasabb fokozatba kapcsoltak, így a második szett lényegesen kiegyenlítettebb volt. Döntő volt, hogy több technikai hibát is elkövettünk, amit viszont a hazaiak kihasználtak és egyenlíteni tudtak. (25-21)

A harmadik játszma olyan röplabdát hozott, amit hosszú ideig emlegetnek majd azok akik a helyszínen vagy a televízió előtt ülve látták. Végig kiélezett küzdelem mellett rendkívül magas színvonalú volt a csapatok teljesítménye. Nálunk Natasa Savovic mellett Fáth Kinga remekelt, támadásban és védekezésben nagyszerű teljesítményt nyújtottunk. Vasasnak többször is lehetősége lett volna megnyerni a mérkőzést, azonban a maratoni szett végére Bleicher Réka tett pontot. (28-30)

A pontszerzésünk már biztos volt, de a győzelem lehetősége is a kezünkben volt. A hazaiak a meccsben maradásért küzdöttek, és ezt nagyszerű játékkal tették. A szett közepére már kényelmes előnyt hoztak össze, nálunk a védekezésünk először ingott meg hosszabb időre, így egyenlített a Vasas. (25-17)

Az döntő játszmát álomszerűen kezdtük. A térfélcserénél 8-3-ra vezettünk már, amikor a Vasas hosszú hajrát nyitott, 13-13-nál egyenlíteni is tudtak. Itt azonban már nem volt tovább, két remek védekezés a javunkra döntötte el a találkozót. A szettben amerikai légiósunk, Tia Jimerson játéka kulcsa volt a sikerünknek. (13-15)

Giannisz Atanaszopulosz: – A harmadik szett döntő volt, mert sok szettlabdát a saját hibánkból nem tudtunk kihasználni. Idegesen kezdtünk, de aztán néhány változtatás hatására javult a játékunk. A negyedik szettben jól röplabdáztunk, az ötödikben pedig 4:10-ről kiegyenlítettünk, ami csapatom küzdőszellemét dicséri. Sajnálom, hogy a győzelem nem jött össze, láttuk, min kell javítanunk a továbbiakban. Dolgozunk tovább.

Dejan Desnica: – Nehéz mérkőzést játszottunk a nagyon jó erőkből álló Vasas ellen. Örülök neki, hogy a fontos pillanatokban jó döntéseket hoztunk és meg tudtuk nyerni a mérkőzést. Fontos győzelem volt, de az út elején járunk még.