Magabiztos győzelemmel őriztük meg veretlenségünket

Két könnyű és egy harcos szettet játszottunk a Diósgyőr ellen.

Villámrajtot vettünk a mérkőzésen, csupán 3-2-ig volt szoros a szett. A hazai kispad először 6-2-nél kért időt, de ez sem tudott megálljt parancsolni a lányoknak. A remek nyitások mellett a kitűnő blokkmunka eredménye egy újabb DVTK időkérés volt. Változást ez sem hozott azonban, folyamatosan növeltük az előnyünket, 14-4-nél először már 10 ponttal is vezettünk. Ekkor kezdtek észbe kapni a hazaiak és 15-9-re feljöttek. Jött is az első időkérésünk, majd kisvártatva sikerült átlendülni a hullámvölgyön. Natasa Savovic, Milena Koprivica nyitásai és Milka Stijepic támadásai ellen nem volt ellenszere a túloldalnak így pillanatok alatt befejeztük az első játszmát. (25-12)

A folytatásban sem változott a forgatókönyv. A miskolciak csak a játszma elejét tudták szorossá tenni. Milka Stijepic szerváival nem tudtak mit kezdeni a hazaiak, tizenegy (!!!!) szervája közül 5 ász vagy ászértékű volt, így ismét 10 fölé kúszott a különbség. Bár egy kisebb hullámvölgy most is volt a játékunkban, de ez mindössze arra volt elég, hogy a DVTK kozmetikázza az eredményt. A szettet Szerényi Gréta blokkja zárta. (25-11)

Úgy tűnt, hogy a harmadik játszmában sem kell majd izgulnunk, csakúgy mint az első kettőben, most is szépen elkezdték építeni az előnyt a lányok. Csakhogy most előbb jött a megingás mint korábban és a Diósgyőr felzárkózott egy pontra. Dejan Desnica időt kért, és úgy tűnt ez használ is, azonban a hazaiak szívós küzdelemmel három mínuszról ismét feljöttek egyre. A szett végét is szorossá tudták tenni a hazaiak, de a mai napon csak ennyire futott erejükből. (25-19)

Dejan Desnica: Az első két szett a terveknek megfelelően alakult, a lányok nagyon jól játszottak, a harmadik játszmában azonban nagyon sok pontot ajándékoztunk a Diósgyőrnek, akik nagyon jól küzdöttek. A legfontosabb, hogy nyertünk és megszereztük a harmadik győzelmünket. Vasárnap hazai pályán játszunk az Újpest ellen, majd jön két nagyon kemény rangadó a Békéscsaba és a Nyíregyháza ellen. Lépésről-lépésre kell haladnunk és meccsről-meccsre jobbat nyújtanunk.