Nyertünk és továbbjutottunk a Magyar Kupában!

Kategória: Felnőtt

Hihetetlenül izgalmas mérkőzésen 3:2-re győztük le a MÁV Előre Foxconn együttesét, ezzel pedig mi jutottunk a legjobb 8 közé a Magyar Kupában!

A fehérvári csapat egy rossz nyitással kezdte a kupát, majd a folytatásban is a füredi pontok gyarapodtak. Ellenfelünk aztán egyenlített és sokáig fej fej mellett teljesített a két csapat. Koncentrált, összehangolt játékot játszottunk. 11:13-as fehérvári előnynél vezetőedzőnk időt kért, mely után fel is zárkóztunk. Egy szép labdamenetet követően Pérez Ramos és Szerényi határozott blokkal védett. 17:17-nél ellenfelünk elhibázott nyitásának köszönhetően újra átvettük a vezetést. 19:17-es hazai előnynél a vendégcsapat időt kért, de mi csak meneteltünk előre. 20:17-es előnyünknél a MÁV Előre Foxconn ismét időkéréssel próbálkozott. 23:20-nál vezetőedzőnk újra magához hívta csapatát, a biztatásnak meg is lett az eredménye, Pérez Ramos támadásával 25:23-mal nyertük a szettet.
A második játékrészt lendületesebben kezdte a Fejér vármegyei csapat, 2:7-es előnyüknél kért először időt Kristian Michailov vezetőedzőnk, majd nem sokkal később 3:11-nél ismét. Nagyon kellett küzdenünk, hogy ne ismétlődjön meg a korábbi meccsek forgatókönyve, és ne alakuljon ki akkora különbség, amiből már nehéz visszajönni. Több hibát is vétettünk, ami szintén ellenfelünk pontjait gyarapította. 13:23-nál a Fehérvár már megállíthatatlannak tűnt. 16:24-nél a vendégcsapat időt kért, majd rossz nyitásunk miatt behúzta a játékrészt.
Hogy ezt a mérkőzést mindkét együttes nagyon akarja, azt a harmadik szett dinamikus játéka is világosan mutatta! 7:4-es vezetésünknél ellenfelünk időt kért, majd 8:8-cal fel is zárkózott. Pérez Ramos és Nacsa-Pekárik remek blokkja után azonban ismét sikerült kissé meglépnünk. 15:12-nél éreztük, hogy most nem szabad átadtunk ellenfelünknek az irányítást. A MÁV Előre Foxconn sem lassult azonban, ismét egalizált, majd 15:16-nál átvette a vezetést. Ekkor kért időt Kristian Michailov, ami után egyenlítettünk is, majd Szerényi pontjával ismét átvettük a vezetést. 20:18-nál már kétpontos fórt építettünk ki, de előnyünket nem sokáig tudtuk tartani. Látványos labdamenetekkel, izgalmas folytatás következett. 21:21-nél ellenfelünk szerzett pontot, amikor vezetőedzőnk ismét időt kért, de így sem sikerült a szettgyőzelem, 22:25-re ellenfelünk győzött.
A negyedik játékrészben 1:4-es fehérvári vezetésnél hívta először magához csapatát Kristian Michailov, ami után Pérez Ramos szerzett pontot. A MÁV Előre Foxconn masszívan tartotta 2-3 pontos előnyét, 7:12-nél kértük ki második időnket, ami után le is faragtunk előnyükből. 18:19-nél egyenlítettünk, majd átvettük a vezetést. Hatalmas lendületet adott ez a részsiker, immár kétpontosra növeltük előnyünket. 23:21-es vezetésünknél felforrt a hangulat a füredi lelátón, 24:23-nál pedig érvényesítettük szettlabdánkat és megnyertük a szettet.
Az ötödik játékrész is szorosan indult, de erőnk és kitartásunk egy pillanatra sem apadt! 6:5-nél átvettük a vezetést, de a Fehérvár sem fáradt, 7:7-tel egyenlített. 9:8-nál ismét átvettük a vezetést, majd növeltük a különbséget. 10:8-nál időt kért a vendégcsapat, majd egy szép labdamenet után és egy hibánkat követően 2 pontot is szerzett. 10:10-es állás után sikerült meglépnünk, majd 14:12-nél már csak egy pontnyira voltunk a győzelemtől, amikor Kristian Michailov időt kért. Elképesztően izgalmas, fordulatos végjátékot követően 15:13-as eredménnyel mi nyertük meg a szettet és ezzel a mérkőzést! Ez a nagyszerű győzelem hatalmas sikerélményt okozott nekünk,amire nagy szükségünk volt! A végeredmény pedig azt jelenti, hogy mi jutottunk a legjobb 8 csapat közé, és folytathatjuk menetelésünket a Magyar Kupában!

———-

November 1-jén 3:2-re nyertünk a fehérvári alakulattal szemben a Magyar Kupában. Így a balatonfüredi visszavágón előnyből indultunk. A pontozásos rendszer miatt mindkét mérkőzést meg kellett nyernünk ahhoz, hogy továbbjussunk.

SZBRA-MÁV Előre Foxconn (3:2)