A szövetség meg akarta adni az esélyt az Extraligás indulásunkra

 Kategória: Egyesület

A Magyar Röplabda Szövetség (MRSZ) elnöksége néhány nappal ezelőtt döntött a következő bajnoki szezon versenykiírásairól, többek között a résztvevők létszámáról és a szezonkezdet időpontjáról is. Az elnökségi ülés után Ludvig Zsolt főtitkárral beszélgettünk.

A legjobb hír az elmúlt nehéz időszak után, hogy komolyabb kár jelenleg nem érzékelhető, baj nincs a sportágban. A jövő szezonban egyetlen versenykiírást sem kell szüneteltetni vagy törölni, felfüggeszteni a koronavírus-járvány miatt. —Természetesen ahogy minden sportágban, így nálunk is átalakításokat kellett eszközölnünk és sajnos lettek veszteségeink is — mondta Ludvig Zsolt. —Női és férfi vonalon is magasabb osztályból léptek vissza csapatok, azonban az örömteli, hogy a helyükre erős sportszervezetek, egyesületek kerültek. Az élvonalban a nőknél 15, a férfiaknál 14 csapat kezdi majd meg a bajnokságot.

Csapatunk az előző évben az NB I-ben abszolút esélyes volt a bajnoki címre és a feljutásra is, de a vírusjárvány miatt a pályán nem érhetett célba. A „pályán kívül” azonban élt a felkínált lehetőséggel és a DVTK-val együtt vállalta az Extraligás szereplést —Olyan klubokról van szó, amelyek évek óta fejlődnek, gyors utat jártak be, néhány év alatt értek el szép eredményeket. Nagyon fontos, hogy nem csak a felnőttcsapatra koncentráltak, az utánpótlásban is jól felépített, kiváló rendszerben dolgoznak. —adott betekintést a döntés hátterébe a főtitkár.

Ludvig Zsolt hozzátette, hogy a szövetség minden, a feljutásra esélyes csapatnak meg akarta adni az esélyt a magasabb osztályban való szereplésre. Mivel ketten visszaléptek az női élvonaltól, így a két új csapattal teljes bajnokságot tudnak indítani. Mint mondta, két agilis, szép jövő előtt álló, megfelelő hátterű csapattal színesebb lesz az Extraliga.

Ahogy azt korábban írtuk, az utánpótlás csapatok helyzete sem egyszerű. A legfiatalabbaknál és az idősebb korosztályokban is megszakadtak a versenyek és a bajnokságok, de a legnagyobb problémát a korosztályváltás jelenti. —Az alsóbb korosztályoknál, ha megbolygatjuk az évenkénti váltást, az felborítja a rendszert. Megpróbáltuk a legkisebb korcsoportok versenyeit megrendezni szeptemberben, azonban semmi nem biztosítja, hogy ezeket a bajnokságot meg tudjuk tartani. Ezért sportszakmai érvek alapján döntöttünk úgy, hogy tulajdonképpen visszaadjuk a kluboknak a játékosokat, hogy a képzés legyen a fókuszban. Az ország egész területén már zajlanak az edzések a fiataloknál és bízunk benne, hogy szeptemberben minden korosztályban újra olyan állapotban lesznek a játékosok, hogy el tudnak kezdődni a bajnokságok, a legkisebbek pedig vissza tudnak kapcsolódni a sportág rendszerébe —mondta a főtitkár.

Kapcsolódó hírek